Haber

Malatya depreminde yıkılan yer var mı? Malatya depreminin enkazında kalan var mı?

AFAD, bugün saat 12.04 sıralarında merkez üssü Yeşilyurt olan 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin derinliği 6.96 km olarak açıklanırken, sarsıntı Kahramanmaraş, Adıyaman, Elazığ ve Gaziantep gibi çevre illerde de hissedildi. Peki Malatya depreminde yıkılan yer var mı? Malatya depreminin enkazında kalan var mı?

MALATYA DEPREMİNDE YER YOK OLUR MU?

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD’dan yapılan açıklamada, “Yıkılan binaların olduğu tespit edilmiş olup, bölgeye arama kurtarma ekiplerimiz sevk edilmiştir.” söylendi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, baba ve kızının enkaz altında olduğunu duyurdu.

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Yıkılan binaların olduğu tespit edilmiş olup, bölgeye arama kurtarma ekiplerimiz sevk edilmiştir. Deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara girilmemesi ve çevrede bulunulmaması önem arz etmektedir. riskli binalar.” kelimeler yer aldı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar deprem sonrası ilk açıklamayı yaptı, “5-6 binanın yıkıldığı bilgisi geldi. Baba ve kızı enkaz altında. Tüm uyarılarımıza rağmen tahliye edilen ağır hasarlı binaya mal almak için girdiler.” söz konusu.

dogansehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu